Egrimo On Air Sona Eriyor…

Ege Sucu tarafından tarihinde yayınlandı

Evet başlığı yanlış okumuyorsunuz. Soundcloud’da bir yıldır devam ettirdiğim Egrimo On Air haftaya cuma 50. bölümü ile sizlere veda ediyor.

Bu kararı almak çok kolay olmadı, çünkü şahsen bu siteden sonra en ilgilendiğim şey her hafta yayınlanan Egrimo On Air’di. Her cuma(veya cumartesi) sizlere birbirinden güzel parçalar sundum. Gerek EDM, gerekse House olsun bir çok tarzda onlarca şarkı her hafta sizlerin önünde yer aldı. Kimi zaman bazı özel parçaları sundum ki, şarkının varolan havasına bambaşka bir hava katıyordu, gerekse de çok orjinal parçalar hiçbir remix’e gerek duymadan da sizi hareketlendirebiliyordu.

Özellikle Ocak ayından itibaren her hafta 20 parça formatına geçince playliste ayırdığım zaman epey arttı, bazı playlistlerde parçalar tekrar edebiliyordu ancak ben yine de o parçaların orada olması gerektiğini düşündüğümden listeye alıyordum. Sonuçta hepimizin favori şarkıları vardır, onları da benim favorilerim olarak düşünebilirsiniz.

Tabii her güzel şeyin bir sonu vardır. Egrimo On Air yaklaşık olarak 1 yıldır yayınladığım bir şovdu ve özel listeleri de dahil ettiğinizde 53 adet playlist yaklaşık olarakta 1350ye yakın şarkı bulunuyor. Bu arşiv seçtiğim bazı parçalardan dolayı azalabiliyor ancak ortlama 1000 şarkı halen mevcut. Bu haftalık bazında çok fazla bir şey ifade etmese de bir şarkı=3 dakika olarak bakarsak totalde sizlere 68 saate yakın müzik keyfi sundum. Bu benim için çok büyük bir çabanın verdiği emeği gösteriyor.

İşin komik yanı asla istatistik tutmadım. Yani listeyi kaç kişi dinliyor, hiçbir fikrim yok. Hep bir kitlenin olduğunu varsayarak devam ettim ve bugüne kadar geldi. Konsepti yaratırken aklımda tek bir dilek vardı. O da insanların cuma/cumartesi gecelerini neşelendirmekti. Sonuçta hepimiz dışarı çıkamıyoruz, işlerimiz olabiliyor. Evde bu işlere bir saat ara verip, listeyi açıp dinleyerek insanların keyif almasını istedim. Keyif almış olan var ise ne mutlu.

Peki Neden Egrimo On Air Bitiyor?

Tabii 50. bölümle bu özel macerayı sona erdiriyorum. Temel sebebi hayatımda pek çok şeyle uğraştığım ve artık enerjimi farklı uğraşlarıma kanalize edip onlarda ustalaşmayı istememden kaynaklanıyor. Elektronik müzik en keyifli hobilerimden biri ve uzun zaman da öyle kalacak. Ancak bir Egrimo On Air konseptine harcadığım enerjiyi artık pek göremeyeceksiniz. 🙂

Eski bölümlerin tamamını sitedeki Egrimo On Air kısmına arşiv olarak ekleyeceğim. SoundCloud’da da zaten hep duracaklar. Dileyen istediği zaman açıp dinleyebilir.

Üstelik 50. bölüme özel upuzun ve tümü favorileri parçalarım olacak güzel bir playlist ile karşınızda olacağım.

İlk günden bu yana söylediğim gibi…Tune in for Egrimo On Air !

Kategoriler: Duyuru

Ege Sucu

23. İnternet tutkunu. Araştırmayı seviyor. Müziğe bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir